Kolej Transsyberyjska. Praktyczne porady. Cz. 2

Jak obiecywaliśmy, w tym artykule omówimy kim są „Babuszki”, co warto mieć przy sobie w podróży Koleją Transsyberyjską a także na jakie są koszty podróży. Zaczynamy!

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował Transsybem, na pewno powie Tobie o Babuszkach. Są oni prawie głównym źródłem zdrowego i przepysznego wyżywienia w trakcie podróży. Spotkać ich można prawie na każdym przystanku i na pewno ich poznacie, a jak nie – poczujecie! Świeże ruskie pierogi, domowe ciasta, popularne czebureki i kiszone ogórki – to wszystko zaoferują Tobie mistrzynie rosyjskiej kuchni domowej. Miłym jest to, że takie kompleksowe obiady będą pasowały do każdej kieszeni.

Oto krótka opinia jednego z podróżników na temat babuszek:

“Zaraz na pierwszej stacji od Moskwy kupiliśmy ciepłe ziemniaczki gotowane na wodzie bez tłuszczu z koperkiem a do tego małosolne ogórki. Ceny są bardzo przystępne (za wymieniony zestawik zapłaciłem 5 zł), można się delikatnie targować chociaż jest to trudne, bo chętnych na ciepłe ziemniacz0_92d64_8250e137_origki jest całkiem sporo!”

Warto czy nie warto, kupować jedzenie u babuszek – twoja decyzja, ale będąc w drodze całych 6 dób jednak warto skusić się na domowe jedzenie :)

Przygotowaliśmy uniwersalną listę rzeczy niezbędnych w podróży:

  • Zestaw przyborów stołowych (kubek, łyżka, widelec, talerzyki, nóż).
  • Wygodną odzież (np. Dresy, nie zapomnijmy także o klapkach, by nie chodzić w butach cały dzień).
  • Kilka worków na śmieci.
  • Chusteczki nawilżane i suchy szampon, papier toaletowy (zdarza się że brakuje go w toaletach, więc warto mieć swój), serwetkę, żeby było na czym przygotować śniadanie.
  • Jeżeli masz bardzo czuły sen, a tym bardziej, jeżeli trafiło się Tobie miejsce na końcu wagonu – koniecznie musisz mieć przy sobie stopery do uszu.
  • Przypominamy, że w wagonach światło się gasi o 23 godzinie, więc jeśli chciałbyś poczytać książkę, kiedy wszyscy śpią, weź ze sobą latarkę czołową.
  • Leki przeciwbólowe, spirytus, bandaż.transsib-magistral-1

Średnie ceny na produkty w wagonach pociągu:

Jeżeli liczysz na standardowy obiad w wagonie-restauracji, to przygotuj przynajmniej 50 złotych.

Piwo średnio kosztuje od 11 do 13 złotych, kanapka z kiełbasą – 8 zł, pół litra wódki lub wina – 70 złotych, a na papierosy przygotuj blisko 15 złotych.

Masz także możliwość kupić drobne rzeczy i produkty na przystankach przy postojach, ale polecamy jednak robienie zakupów w supermarketach ze względu na podwyższone ceny.

Już podróżowałeś Koleją Transsyberyjską? Podziel się z nami swoim doświadczeniem! O czymś zapomnieliśmy napisać? Daj znać – pisz w komentarzach!

One thought on “Kolej Transsyberyjska. Praktyczne porady. Cz. 2”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>